Materiały idealne na ciepłe dni

Utworzono27.07.2021

Lato w pełni! Możemy już cieszyć się słońcem. Latem wybieramy lekką, przewiewną odzież. Ważne, żeby nasze ubrania były oddychające, lekkie i najlepiej, żeby nie krępowały ruchów.

Pragniemy przedstawić dziś propozycje tkanin, które są idealne na letnią odzież, taką jak sukienki, spódniczki, lekkie tuniki czy topy.

1. TENCEL

Tencel jest bardzo miły w dotyku i niezwykle przyjemny dla naszej skóry. W dotyku jest też aksamitny. Tkanina tencel jest wytwarzana z celulozy i jest przyjazna dla naszego naturalnego środowiska. Produkcja tkaniny przebiega bez użycia szcztucznych dodatków. Jest też bardzo zwiewna i lejąca. Odzież, która jest uszyta z tenclu jest bardzo prosta w utrzymaniu. Tkanina pięknie się układa nawet bez prasowania jej - wystarczy zawiesić odzież na wieszaku. 

2. PRANY LEN

Prany len to bardzo przyjemna dla naszzej skóry tkanina, zmięczona charakterystyczną lnianą strukturą. Prany len jest mocny w szwie i naprężeniu. Idealnie nada się do noszenia w każdy dzień, a także na wyjątkowe okazje - sukienki czy spódnice. Prany len nadaje się na spodnie, sukienki, bluzki, tuniki lub spódniczki. Kurczliwość tej tkaniny wynosi 3% i zalecamy prasowanie go na niskiej temperaturze, aby zachować jego właściwości. 

3. MUŚLIN

Muślin to dwuwarstwowa tkanina, idealna na odzież dziecięcą, taką jak pieluszki, kocyki, otulacze, kokony. Warto zaznaczyć, że muślin nadaje się także na odzież dla dorosłych i można z niego uszyć spódniczki, sukienki, lekkie, zwiewne tuniki, bluzki czy topy. Muślin nie wymaga prasowania, jego struktura jest naturalnie gnieciona. Muślin posiada także certyfikat Oeko-Tex klasy I, który gwarantuje bezpieczność tkaniny nawet dla dzieci poniżej 3 lat.