Dzianiny z certyfikatem GOTS

Utworzono27.04.2021

Już dziś w naszym sklepie pojawiła się nowość, o którą często pytali nasi Klienci, czyli dzianiny z certyfikatem GOTS (Global Organic Textile Standard).

W naszej ofercie znajdziecie zatem już jednokolorowe dzianiny bawełniane z certyfikatem GOTS, dzianiny dresowe French Terry oraz pasujące do nich kolorystycznie ściągacze. 

Wszystkie z w/w materiałów posiadają certyfikat GOTS oraz certyfikat Oeko-Tex Standard 100 klasy I. Zatem są one idealne nawet dla najmłodszych dzieci i niemowląt.

Co to jest certyfikat GOTS?

Global Organic Textile Standard (GOTS) to jeden z najbardziej rygorystycznych certyfikatów w branży tekstylno-odzieżowej. Certyfikat ten obejmuje cały łańcuch produkcji, zaczynając od surowców, poprzez tekstylia naturalne i kończąc na odzieży. 

Obecnie możemy wyróżnić dwie kategorie oznaczenia GOTS:

-  organiczne - takie oznaczenie przyznaje się produktom, które składają się w co najmniej 95% z certyfikowanych włókień ekologicznych 

-  made with (x%) organic - wyprodukowane z użyciem (x%) surowców ekologicznych, produkt musi zawierać minimum 70% certyfikowanych włókien ekologicznych, a maksymalnie 10% włókien syntetycznych.

Bawełna organiczna rośnie z naturalnych nasion co sprawia, że bawełna ta jest bardziej czysta i naturalna niż zwykła bawełna. Rolnicy uprawiający bawełnę organiczną nie potrzebują nawozów, ponieważ utrzymują zdrową i żyzną glebę poprzez zmianę sposobu uprawy, co skutkuje zdrowszymi uprawmia i mniejszym zużyciem wody.

Chwasty bawełny organicznej są usuwane ręcznie, co tworzy miejsca pracy dla lokalnej społeczności i wspiera lokalną gospodarkę. Zbiór odbywa się również ręcznie, dzięki czemu plon bawełny nie jest uszkadzany przez maszyny, co skutkuje wysoką jakością przędzy. Ze względu na swoją czystość bawełna organiczna jest mocniejszym i lepszym włóknem niż zwykła bawełna. 

Co warto podkreślić bawełna organiczna nie potrzebuje toksycznych chemikaliów i jest w 80% podlewana deszczem, co zmniejsza presję na lokalne źródła wody. Bawełna organiczna zużywa 88% mniej wody, 62% mniej energii i 50% mniej dwutlenku węgla niż zwykła bawełna, co jest bardzo dobre dla naszego środowiska.

Dzianiny z certyfikatem GOTShipoalergiczne, trwałe i przyjazne dla naszej skóry i dla środowiska. Materiały te posiadają wysokiej jakości włókno produkowane w sposób niezwykle zrównoważony.

W naszej ofercie znajdziecie zatem wysokiej jakości materiały z certyfikatami:

 

- dzianiny bawełniane z certyfikatem Global Organic Textile Standard oraz Oeko-Tex klasa I

Dzianiny te są lekkie, elastyczne, przyjemne dla ciała o szerokim zastosowaniu od prostych koszulek, t-shirtów, po sukienki, spódniczki, legginsy i wygodną odzież dziecięcą, czapki, kominy.

- dzianiny dresowe French Terry z certyfikatem Global Organic Textile Standard oraz Oeko-Tex klasa I

Dzianiny te posiadają charakterystyczne oczka na odwrocie materiału. French Terry jest elastyczna, wygodna i przyjemna w dotyku, nie krępuje ruchów ciała. Zatem idealnie nada się na dresy, bluzy, spodnie oraz odzież dziecięcą. 

- ściągacze  z certyfikatem Global Organic Textile Standard oraz Oeko-Tex klasa I

Mało kto z nas wyobraża sobie bluzę bez ściągacza przy rękawach. Nasze ściągacze będą stanowić zatem świetny dodatek do uszytej przez nas odzieży. 

Nasze jednokolorowe dzianiny oraz ściągacze z certyfikatem GOTS są dostępne w szerokiej ofercie kolorystycznej. 

Warto pamiętać,  że każda inwestycja w tkaniny z certyfikatem GOTS lub tkaniny z recyklingu to krok w kierunku bardziej zrównoważonego przemysłu tekstylnego i krok do ochrony naszego środowiska. 

Dołączcie do Klientów wybierających wysokojakościową dzianinę z certyfikatem GOTS!