Pomysł na dwustronną kamizelkę

Utworzono27.04.2021

Wiosna zbliża się wielkimi krokami - każdy z nas zaczyna powoli myśleć o nowej odzieży idealnej na cieplejsze dni. Słoneczko zaczyna powoli grzać, więc nasze zimowe, puchowe kurtki, czapki i szaliki już niedługo schowamy do szafy. 

W miejsce tego wyciągniemy nasze cienkie płaszcze, lekkie kurtki pikowane lub zwiewne chusty.

Dziś przychodzimy do Was z propozycją na kamizelkę - kamizelka dwustronna z paskiem. Taka dwustronna odzież jest z pewnością bardzo uniwersalna - można ją nosić na dwa sposoby i bawić się kolorami. 

Dla naszych Klientów przygotowaliśmy extra prezent za zarejestrowanie się do naszego programu lojalnościowego oraz dla wszystkich zapisanych na nasz newsletter. Darmowy wykrój na dwustronną kamizelkę wysłaliśmy w naszym ostatnim biuletynie. Zatem jeśli jesteś zapisany na odbieranie newsletterów, zerknij do swojej skrzynki odbiorczej. 

Pamiętacje, że zarejestrowanie się do naszego programu jest niezwykle łatwe: wystarczy wybrać na naszej stronie "logowanie", następnie podać maila oraz ustanowić hasło. Od tego momentu możecie cieszyć się niezwykłymi plusami, wynikającymi z dołączenia do naszego programu! Więcej o korzyściach programu lojalnościowego znajdziesz TUTAJ.

Na uszycie płaszcza wybraliśmy wysokiej jakości ciepłą wełnę gotowaną

Do kamizelki o długości 80 cm będziemy potrzebować:

-  wełna gotowana (w zależności od rozmiaru 130-150 cm)

-  taśma klejąca

-  nici do szycia w wybranym kolorze tkaniny 

-  materiały do ​​szycia (szpilki, igły, nożyczki, kreda i linijka)  

Jak uszyć kamizelkę:

Wydrukowany wykrój przykładamy i możemy go przerysować na ciętym papierze.   Odwracamy materiał z tyłu i składamy go na pół, łącząc solidne brzegi.  Umieść wycięcie tylnej części, aby złożyć materiał, drugą część do pełnej krawędzi i dodaj do szwów. Zachowajmy 1 cm na więcej.

   

 

                                         

Potnij pasek o szerokości 10 cm z każdej tkaniny na całej szerokości w pasmo.

Paski tkaniny układamy jedną w drugą i szyjemy na całym obwodzie - po prostu zostawiamy 10 cm dziurkę do odwrócenia.

Wytnij naddatki na szwy i odetnij rogi po przekątnej. Odwracamy pasek, usuwamy brzeg, wyszywamy dziurkę w dłoni i ozdobnie zszywamy taśmę na całym obwodzie.   Przypnijmy obie kamizelki jedna do drugiej.. Zszywamy przednie krawędzie, stójkę, a następnie dolną długość kamizelki wzdłuż linii szwu. W dolnej części zostawiamy niezszyty otwór do obracania kamizelki.   Wytnij naddatki na szwy kamizelki i wyprasuj szwy.

Prasujemy na bawełnianej szmatce.

  

Obracamy kamizelki, zszywamy dziurę i zmieniamy krawędzie.   Pachy na obu warstwach kamizelki zaginamy do tyłu, zszywamy zagięte brzegi i zszywamy ozdobnym ściegiem.   Szyjemy ozdobnie na całym obwodzie kamizelki.

Uszycie takiej kamizelki jest naprawdę łatwe i poradzi sobie z nią nawet początkujący. Zamiast gotowanej wełny możesz użyć dowolnego innego materiału, a jeśli sięgniesz po dzianinę dresową, w krótkim czasie powstanie sportowa modna odzież, którą będziesz cieszyć się nie tylko wiosną, ale także w chłodne letnie wieczory.

   

 

Zapraszamy do uszycia dwustronnej kamizelki i do pochwalenia się efektem prac poprzez naszego maila lub Facebook :)