Pomysł na: ekologiczne płatki kosmetyczne

Utworzono09.07.2021

Produkty ekologiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem i są coraz bardziej popularne. Wynika to z naszego podejścia do życia oraz z większej troski o nasze naturalne środowisko. 

Dlatego też dziś pragniemy przedstawić bardzo prostą instrukcję na płatki kosmetyczne wielokrotnego użycia. Uszyliśmy je z bambusowego frotte, ponieważ materiał ten jest niezwykle przyjemny dla skóry, puszysty, miły w dotyku i nie podrażnia skóry.

Ponadto bambusowe frotte posiada certyfikat Oeko-Tex klasy I, zatem płatki będą idealne także dla cery wrażliwej i alergicznej.

Do uszycia płatków kosmetycznych potrzebujemy tkaniny (w tym przypadku wspomniane wcześniej bambusowe frotte), nożyczki, gotowy szablon, maszyna do szycia ze ścięgiem zygzakowym lub overlockiem oraz nić ze szpilką.

Postęp prac:

1. Przygotuj szablon płatków kosmetycznych w postaci koła, nasze płatki mają rozmiar 7 cm.

2. Na bambusowym frotte odrysuj szablon i wytnij kółka.

3. Kółka przykładamy tyłem do siebie i szyjemy zygzaki ścięgiem lub overlockiem po obwodzie. Nasze ekologiczne płatki kosmetyczne są gotowe!

Jak widzicie, uszycie takich płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku jest banalnie proste i poradzi sobie z tym nawet początkująca szyjąca.

Płatki można prać ręcznie w łagodnym detergencie lub razem z praniem.

Warto podkreślić, że płatki kosmetyczne można uszyć nie tylko z bambusowego frotte, ale także z klasycznej bawełnianej frotte, czy wafla w połączeniu z przyjemną tkaniną bawełnianą.

Zachęcamy do uszycia takich płatków kosmetycznych wielokrotnego użycia, które z pewnością posłużą Wam przez długi czas.