Pomysł na rozkloszowaną spódniczkę

Utworzono28.06.2021

Dzisiaj pragniemy przedstawić tutorial na rozkloszowaną spódniczkę, która nada się na każdą porę roku.

Ten krój spódniczki idealnie zamaskuje szersze biodra, większa uda i podkreśli naszą talię.

 

Do jej uszycia zdecydowaliśmy się użyć naszej wysokiej jakości dzianiny bawełnianej z certyfikatem GOTS. Materiał ten jest bardzo wygodny, naddaje się, jest miły w dotyku. Co ważne, posiada certyfikat Oeko-Tex klasy I oraz certyfikat GOTS, który świadczy o wysokiej  jakości materiału. Proces produkcji dzianin z GOTS jest niezwykle przyjemny dla środowiska. 

Krój spódnicy składa się tylko z dwóch części, którymi są sama spódnica i pasek. Z uszyciem tego modelu spódnicy poradzą sobie z pewnością także początkujące szwaczki. 

Czego potrzebujemy:

Postęp prac:

1. Najpierw narysujemy krój spódnicy, który będzie zgodny z twoimi wymiarami i wymaganą długością.

2. Nałóż rozcięcie na złożoną dzianinę bawełnianą, narysuj i dodaj 1 cm do szwu w pasie i zagnij dolną krawędź spódnicy. Z dzianiny wytniemy taśmę, która będzie miała 2x wysokość końcowej taśmy.

3. Złóż dzianinę na pół i przypnij ją jedną w drugą ze spódnicą i zszyj całość. Możesz szyć na specjalnej maszynie do szycia, ale także na klasycznej z wykorzystaniem elastycznego ściegu.

4. Przyklej pasek włókniny z tyłu dolnej krawędzi, aby wzmocnić i zapobiec nieestetycznemu obracaniu się dolnej krawędzi.

5. Oczyść dolną krawędź, zagnij lewy naddatek szwu do tyłu żelazkiem i zszyj krawędź ozdobnie.

Jeśli spódnica opada w pasie lub boisz się jej zgubić, po prostu włóż gumę w pas, a spódnica nie ruszy się ze swojego miejsca. 

Spódnica jest gotowa - ten tutorial jest naprawdę prosty!