TOP 5 Waszych ulubionych tkanin

Utworzono10.05.2021

Każdego dnia na naszych stronach pojawiają się nowości. Jesteśmy zawsze podekscytowani podczas dodawania nowych tkanin, ponieważ ciekawi jesteśmy jak Wam się spodobają. Czy wprowadzana nowość lub dany wzór spotka się z Waszą aprobatą?

Chętnie analizujemy potem, co lubicie w naszym asortymencie. Dlatego też dziś zapraszamy na krótkie przedstawienie Waszych ulubionych typów materiałów. 

1. MUŚLIN

Muślin to dwuwarstwowa tkanina, miękka, naturalna i przewiewna. Składa się w 100% z bawełny. Posiada certyfikat Oeko-Tex, więc można z niego uszyć odzież nawet dla najmniejszych dzieci. Można z niego uszyć beciki, rożki, ubranka, zabawki oraz dodatki.

2. TENCEL

Tencel to bardzo miła w dotyku, aksamitna naturalna tkanina wytwarzana z celulozy. Jest z pewnością bardzo zwiewna i lejąca. To tkanina o splocie diagonalnym, która jest ekologicznie wykonana z włókien celulozowych bez użycia toksycznych dodatków. Dzięki ułożeniu włókien celulozowych Tencel jest w stanie wchłonąć więcej wody niż bawełna, jest materiałem oddychającym o przyjemnej aksamitnej powierzchni. Ubrania uszyte z Tencelu są łatwe w utrzymaniu - nie trzeba ich prasować, wystarczy zawiesić ubrania, a tkanina pięknie się układa. Nowy materiał z włókien celulozowych doskonale nadaje się na letnie przewiewne sukienki, spodnie, spódnice, tuniki, topy czy płaszcze.

3. WISKOZA Z DODATKIEM LNU

Dzięki połąceniu wiskozy z lnem tkanina jest naturalna, przyjemna, oddychająca, miękka. Jest także mocna i solidna, można ją nosić w każdy dzień, ponieważ jest wygodna. Proponujemy z nich uszyć letnie sukienki, tuniki, koszule, szale, apaszki.

4. BAMBUSOWE FROTTE

Bambusowe frotte to bardzo przyjemy dla ciała i w dotyku materiał, ciepły, bardzo miękki i lejący. Bambusowe frotte ma oczka z jednej strony i przyjemny, miękki włos z drugiej strony. Co ważne, bambusowe frotte posiada certyfikat Oeko-Tex klasy I, zatem idealnie nada się na odzież dla najmłodszych dzieci, także niemowląt. Świetna propozycja na uszycie szlafroka, ręczników kąpielowych lub ciepłą odzież domową. 

5. PATCHWORK

Tkaniny bawełniane z ciekawymi wzorami to propozycja, którą stale poszerzamy. Obecnie znajdziecie u nas kilkadziesiąt wzorów tkanin na patchwork, a już w najbliższych dniach kolekcja ta nam się powiększy. Bardzo dużą popularnością cieszyły się także mixy tkanin na patchwork. 

Wasza terrymoda.pl