Cupro i modal materiały idealne na letnią odzież

Utworzono11.04.2022

Oprócz naturalnych materiałów, takich jak len, bawełna czy jedwab, istnieją również materiały półsyntetyczne, które przechodzą proces produkcji chemicznej, ale nadal pozostają przyjazne dla środowiska. Przedstawimy Wam teraz dwie z nich, których na pewno nie powinno zabraknąć w szafie nowoczesnej kobiety.

Są to materiały pochodzenia naturalnego, które wymagają obróbki chemicznej w celu uzyskania włókien do produkcji odzieży.

Ta grupa obejmuje Cupro i Modal. Oba te materiały zasługują na naszą pełną uwagę nie tylko ze względu na swój wygląd, ale również ze względu na przyjemną strukturę.

 

Jako pierwsi przedstawimy Cupro, który jest jednym z najstarszych włókien tekstylnych wytwarzanych przez człowieka.
Cupro to włókno celulozowe, które jest produkowane chemicznie przy użyciu miedzi z pozostałości małych kawałków odpadów bawełnianych.

Tkaniny wykonane z tego materiału lub jego domieszek wyglądają szlachetnie i przypominają w dotyku jedwab, dlatego Cupro jest tak bardzo przyjemny dla skóry. Jedwabisty połysk to jednak nie wszystko, co ma ten materiał.
Cupro jest przewiewne, lekkie i lejącę się oraz przyjemnie chłodzi w upalne dni. Nie kurczy się i nie gniecie, dobrze wchłania wilgoć, utrzymuje swój kształt, dzięki czemu jest wytrzymałe. Należy wspomnieć także o jego przyjaznej dla środowiska biodegradowalności.


Cupro jest hipoalergiczny, co z pewnością docenisz, jeśli masz bardziej wrażliwą skórę. W tym materiale zawsze będziesz czuć się komfortowo, w każdy dzień.
Cupro polecamy prać na łagodniejszym programie max 40°C i prasować w średnich temperaturach. Z cupro możemy uszyć przyjemne dla ciała sukienki, bluzki, koszule oraz spódnice.

Wierzymy, że pokochasz Cupro nie tylko jako alternatywę dla jedwabiu, ale również ze względu na jego inne niezwykłe właściwości, które Ci przedstawiliśmy.

Jako drugi materiał mamy Modal.
Modal to bardzo nowoczesny materiał tekstylny.
Jest to rodzaj sztucznego jedwabiu, który uzyskuje się w wyniku chemicznej obróbki celulozy, która pochodzi z miękkiego drewna, np. z drewna bukowego.
Włókna modalne wyróżniają się wysoką plastycznością i wytrzymałością zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach, są elastyczne i są nieco bardziej miękkie i gładsze niż bawełna.
Modal i Cupro mają bardzo podobne cechy. Oznacza to, że nawet Modal jest bardzo miękki, przewiewny i wygodny w noszeniu.
Ubrania z modalu nie gniotą się, są elastyczne i lśniące. Łączą się delikatnie i są stabilne wymiarowo oraz trwałe, co oznacza, że ​​nie rozciągają się.


Modal doskonale i szybko odprowadza wilgoć z dala od skóry, dzięki czemu jest wygodnym i bardzo przyjemnym materiałem, szczególnie podczas upałów.
Na koniec należy również wspomnieć, że Modal jest materiałem biodegradowalnym i nie obciąża przyrody podczas produkcji.
Modal jest bardzo praktyczny w utrzymaniu. Zwykłe pranie w temperaturze maksymalnie 40°C jest idealne. Nawet przy częstym praniu produkty Modal zachowują trwały kolor, nie mechacą się, są bardzo trwałe i w przeciwieństwie do bawełny nie tracą gładkiej i miękkiej powierzchni.
Modal najczęściej występuje w mieszaninie z innymi tkaninami i jest używany do produkcji sukienek, spódnic, bluzek, pościeli i tekstyliów domowych.

Dbamy o Twoją prywatność

Ten sklep internetowy przechowuje pliki cookies, które pomagają mu w prawidłowym funkcjonowaniu. Korzystając z naszych usług wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zezwól na wszystkoUstawienia szczegółowe