DIY: Uszyj filcowego króliczka i serwetkę

Utworzono04.04.2023

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych i najradośniejszych świąt w roku. Nie tylko niosą ze sobą poczucie nowego życia i budzącej się do życia przyrody po długiej zimie, ale są również związane z wieloma tradycjami i zwyczajami, które są odmienne w różnych krajach świata. Do najpopularniejszych należy ozdabianie jajek, pieczenie baranka, wykonywanie ozdób i koszyczków wielkanocnych, wianków i zajączków.

Wielkanocne rękodzieło to zabawne i kreatywne zajęcie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a my również omówimy takie rękodzieło w naszym artykule. Wspólnie uszyjemy z filcu królika, który ozdobi odświętnie nakryty stół i stanie się posłaniem na sztućce i serwetkę. Możemy użyć zwykłej papierowej serwetki, ale zszyjemy prostą tkaninową.

Czego będziemy potrzebować:
tkanina serwetkowa 20x20 cm (najlepiej płótno bawełniane)

filc 1mm

nożyczki, igła, szpilka, kreda i linijka

 

Jak uszyć królika:
1.przygotujemy szablon króliczka
2.odrysuj królika na filcu i wytnij go

 

3.złożyć i zszyć krawędzie razem

Jak uszyć serwetkę:
odmierz 20x20 cm na tkaninie i wytnij
brzegi zaginamy dwukrotnie i tworzymy podwójne obszycie, które zaprasowujemy

zszyjemy brzeg na krawędzi

Teraz wystarczy pięknie złożyć uszytą serwetkę i umieścić ją razem ze sztućcami w przygotowanej kieszonce królika.

 

Szukasz inspiracji i wskazówek na odświętnie zastawiony stół?
Serwetka w kształcie króliczych uszu
nie musisz! Wystarczy spojrzeć na artykuł - Instrukcje, jak nakryć wielkanocny stół. W instrukcji znajdziecie również inspirację do uszycia serwetki w kształcie króliczych uszu, w które można włożyć jajko lub drobny upominek, nie można też zapomnieć o obrusie w wiosennych kolorach.

Dekoracja z patchworkowych tkanin
Dla miłośników kreatywnych technik obróbki tkanin ciekawą opcją może być produkcja ozdób wielkanocnych z tkanin patchworkowych. Patchwork to technika łączenia różnych kolorowych i wzorzystych tkanin w oryginalne projekty. Tkaniny te można wykorzystać do wykonania np. obrusów, podkładek pod talerze, poduszek ozdobnych czy koszyczków na ciasta i słodycze.

Dbamy o Twoją prywatność

Ten sklep internetowy przechowuje pliki cookies, które pomagają mu w prawidłowym funkcjonowaniu. Korzystając z naszych usług wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zezwól na wszystkoUstawienia szczegółowe