DIY: Zrób z nami kalendarz adwentowy

Utworzono10.11.2022

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. W diomu pachnie wanilią, w oknach zapalają się światła, a dzieci z radością oczekują na prezenty do Świętego Mikołaja. Skróćmy ten czas, przygotowując wspólnie kalendarz adwentowy, który można zapełniś słodyczasmi lub drobnymi upominkami.

Tegoroczny kalendarz adwentowy jest łatwy do uszycia i może być wykonany przez początkującego, który dopiero poznaje maszynę do szycia. Do szycia wystarczy klasyczna maszyna do szycia ze ściegem prostym i filcem w trzech kolorach. Jak widzicie, jest to niezwykle łatwe i z pewnością w wycinianiu gwiazdek z filcu mogą wziąc udział także nasi mali pomocnicy. Jest to świetna propozycja na wspólne spędzenie popołudniowego lub weekendowego czasu  z dziećmi.

Wybierając filc postawiliśmy na kremowe, beżowe i ciemnoczerwone kolory, które dobrze będą ze sobą współgrać i są utrzymane w odcieniach świątecznych.

Do wykonania kalendarza adwentowego będziemy potrzebować:

- słaby i mocny filc na gwiazdki i cyfry - my użyliśmy filcu o nr:

07071/051 - 0.3m,

07071/052 - 0.7m,

07071/018 - 1m,

07070/018 - 0.5m,

07070/051 - 0.3m

- nici do szycia w kolorze filcu

- igły, szpilki

- sznurek lub ozdobny sznurek do zawieszenia

 

Jak wykonać kalendarz adwentowy z filcu?

Z papieru przygotowujemy papierowe szablony różnej wielkości gwiazdek i cyferek. Zgodnie z szablonami wycinamy z filcu niezbędą liczbę gwiazdek i cyfr od 1 do 24.

Przypinamy numer do środka filcowych gwiazdek i przyszywamy na maszynie do szycia.

Przypinamy do siebie gwiazdkę z numerem i jedną bez numeru, które następnie zszywamy razem i pozostawiamy rozszyte dwie strony, aby była możliwość włożenia upominków.

Uszyte gwiazdki układamy jedna na drugiej i zszywamy je razem. My wybraliśmy klasyczny kształt choinki.

W ostatnim kroku szyjemy lub przyklejamy sznurek do zawieszenia.

Szybki i prosty kalendarz adwentowy jest gotowy do wypełniania drobnymi upominkami i słodyczami. Teraz wystarczy wziąć gwóźdź, znaleźć odpowiednie miejsce i zawiesić kalendarz na ścianie.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Zezwól na wszystkoNie zezwalaj na pliki cookie