Uszyj z nami turban na włosy

Utworzono09.02.2024

Szukasz sposobu na szybkie i skuteczne wysuszenie mokrych włosów ? Idealnie trafiłaś, bowiem w naszym tutorialu pokażemy Ci jak tanio i szybko uszyć turban na włosy.

Turban to praktyczne rozwiązanie, gdy wyjeżdzasz z rodziną lub wybierasz się z przyjaciółkami na weekend w SPA. Zajmuje bowiem mniej miejsca w walizce niż klasyczny, duży ręcznik. Turban do włosów jest mały i kompaktowy. Ponadto zapięcie na guzik powoduje, że produkt ten jest wygodny w użytkowaniu, nie spada nam z głowy oraz nie rozwija się jak ręcznik.

Turban do włosów może zostać wykonany z kilku rodzajów tkanin, my polecamy tkaninę waflową, miękką frotę, polar wellness, ale także dzianinę z dużą zawartością modalu. Najważniejsze jest to, aby tkanina była wysoce chłonna i przyjemna do skóry głowy.

Do szycia turbanu możemy wykorzystać resztki materiałów, które posiadamy w swoich zasobach, dzięki czemu jest to idealne wykorzystanie zbytków tkanin.

 

Do uszycia turbanu będziemy potrzebować:

0.4m tkaniny waflowej, frotte lub wellness

0,10m gumki

1 guzik

1 nić do szycia w kolorze tkaniny

wykrój - ZA DARMO DO POBRANIA TUTAJ

Procedura szycia:

Szycie turbanu na mokre włosy nie jest trudne i potrzebujemy jedynie podstawowych umiejętności szycia. Nie czekajmy więc na nic i zacznijmy szyć.

Najpierw wycinamy i przyklejamy wykrój na tkaninę, obrysowujemy i dodajemy szwy. Obie części układamy jedna na drugiej i zszywamy. Wywiń dolną krawędź turbanu na lewą stronę i zszyj ozdobnie. Przed zszyciem krawędzi w dolną część turbanu wkładamy gumkę, którą możemy przymocować kilkoma szwami, tak aby brzeg nie przesuwał się podczas samego szycia.

W ostatnim kroku przyszywamy guzik do środkowego szwu na krawędzi górnej części turbanu.

Nasz turban na włosy jest już gotowy. Jeśli spodobało Ci się uszycie go, pomyśl o innych akcesoriach do wyjazdu, jak np. opaski do spania, kosmetyczki lub szlafroka.

Dbamy o Twoją prywatność

Ten sklep internetowy przechowuje pliki cookies, które pomagają mu w prawidłowym funkcjonowaniu. Korzystając z naszych usług wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zezwól na wszystkoUstawienia szczegółowe