Wiskoza EcoVero - z miłości do natury

Utworzono30.06.2022

Wiskoza Eco Vero - z miłości do natury. Dlaczego w Twojej szafie powinna znajdować się ta niesamowita tkanina?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o jednej z najbardziej zrównoważnych tkanin na świecie, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule wyjasniamy wszystko, co muszisz wiedzież o tkanianie wiskozowej Lenzing EcoVero.

Czym jest tkanina Eco Vero?

Eco Vero to rodzaj wiskozy wyprodukowanej ze zrównoważonego drewna, pochodzącego ze źródeł kontrolowanych: FSC (Forest Stewardship Council) lub PEFC (Program do zatwierdzenia systemów certyfikacji lasów). Jest produkowana w Austrii przez firmę Lenzing, która została nagrodzona jako jeden z najbardziej wydajnych producentów tej wiskozy na świecie za zrównoważone procesy producji drewna i masy celulozowej.

A co z trwałością tej ekologicznej formy wiskozy?

Drzewa wykorzystywane do produkcji substancji znajdują się w lasach w pobliżu zakładów produkcyjnych Lenzing, więc transport wiąże się z około 50% niższą emisją CO2. Ma też mniejszy wpływ na wodę niż tradycyjna produkcja wiskozy.

Przejrzystość łańcucha dostaw jest możliwa dzięki wyrafinowanemu systemowi śledzenia, który pozwala klientom poznać historię włókna, od surowca po produkcję, dystrybucję i utylizację.

Z powyższych powodów innowacyjne włókno zostało certyfikowane przez EU Ecolabel jako spełniające wysokie normy środowiskowe

Właściwości tkaniny Eco Vero:

- delikatność dla skóry

Tkanina jest bardzo gładka, miękka i przyjemna w dotyku, dzięki czemu działa na skórę jak miękki jedwab.

- skuteczna kontrola wilgotności

Włókna celulozowe tkaniny mają strukturę pochłaniającą i uwalniającą wilgoć, dzięki czemu jest oddychająca i wspiera regulację termiczną ciała. Szybko wysycha.

- lekka waga

Wiskoza jest wyjątkowo przewiewna i lekka jak piórko, dzięki czemu jest idealnym materiałem na gorące letnie dni.

- zrównoważony rozwój

Tkaninę można poddać recyklingowi i wykorzystać do produkcji nowej wiskozy.

Jak dbać o Eco Vero:

Pielęgnacja Eco Vero jest podobna do pielęgnacji zwykłej wiskozy. Isnieje kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów i szybkiemu uszkodzeniu odzieży. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że wiskoza nie toleruje wysokich temperatur.

Pranie: Tkaninę najlepiej prać ręcznie w zimnej lub letniej wodzie. Nie skręcaj ani nie ściskaj mokrej odzieży.

Suszenie: Nie należy używać suszarki.  Zaleca się suszyć tkaninę na powietrzu, najlepiej w cieniu, aby zapobiec niepożądanemu szybszemu blaknięciu koloru pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego.

Prasowanie: Zawsze należy prasować ubrania na lewą stronę i w niskich temperaturach.

 Na koniec porównanie wiskozy Eco Vero z wiskozą zwykłą:

- Problem zaczyna się od samego surowca, ponieważ drewno do produkcji pulpy często pochodzi z zagrożonych lasów deszczowych.

- Długie podróże surowca, który zwykle jest transportowany na całym świecie, skutkuje ogromną emisją CO2.

- W procesie produkcyjnym wykorzystuje sie toksyczny siarkowodór i dwusiarczek węgla. W wielu przypadkach gazy te mogą wydostawać się i zanieczyszczać nasze środowisko.

- Wysokie zużycie energii i wody. Konwencjonalne procesy produkcyjne wymagają dużej ilości energii i wody. Ponadto faktycznie wykorzystywane jest tylko 30% surowca. Pozostałe 70% jest odrzucane.

 

Do wyboru posiadamy aż czternaście  odcieni kolorów !

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Zezwól na wszystkoNie zezwalaj na pliki cookie