Wygodna spódnica z tenclu z gumą: jak uszyć

Utworzono19.04.2024

Co się stanie, gdy elegancja spotka się z wygodą? Powstanie coś wspaniałego w postaci spódnicy Tencel, która jest ściągana w talii na wygodną gumkę.

Dlaczego warto wybrać tę konkretną spódnicę?

Tencel to nie jest zwykły materiał, ale tkanina o wielu wspaniałych właściwościach. Jest niesamowicie miękka, przyjemna w dotyku, oddychająca, jest lekka, zwiewna i świetnie prezentuje się na każdej sylwetce. W połączeniu z wygodną miękką gumką w pasie powstaje klasyczna spódnica, której nie może zabraknąć w żadnej szafie.

Dziś uszyjemy razem taką spódnicę, a szybko przekonacie się, że nie jest to trudne. Wystarczy zwykła maszyna do szycia i trochę czasu. Nie ma na co czekać i zabieramy się do wspólnej pracy.

Do spódnicy będziemy potrzebować:

1 m tkaniny tencel

guma

nić

Nie chcesz szukać wszystkiego! Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawy, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz. Wszystkie zestawy znajdziesz w kategorii - Komplet spódnic Tencel. Do wyboru 5 wariantów kolorystycznych.

Jak uszyć spódnicę:
Ułóż tkaniny jedna strona na drugiej i zszyj wzdłuż ustalonych krawędzi. Wyprasuj powstały szew.
Oczyszczamy górny obwód talii, który szyjemy dwoma rzędami długich ściegów, nie szyjemy i zachowujemy długie nitki.
Lewymi długimi nitkami odciągnij spódnicę w pasie i zbierz ją do wymaganego rozmiaru obwodu talii.
Gumkę mierzymy według obwodu talii i zszywamy.
Wszytą gumkę wszyjemy w górną część marszczonej spódnicy, a środek gumki znajdzie się na szwie tylnej części. Parujemy ściegi pomocnicze do zbierania.
Zmierzymy długość spódnicy, którą wyczyścimy, zginamy na niewłaściwą stronę i wszywamy rąbek.

Spódnica jest gotowa i teraz jest idealny moment, aby wybrać się na spacer po mieście, na piknik, gdzie docenisz wygodną spódnicę, a jednocześnie będziesz wyglądać jak dama. Spódnica Tencel z pewnością przypadnie Ci do gustu i będzie idealna do wielu modnych stylizacji na sezon wiosenno- letni.

Dbamy o Twoją prywatność

Ten sklep internetowy przechowuje pliki cookies, które pomagają mu w prawidłowym funkcjonowaniu. Korzystając z naszych usług wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zezwól na wszystkoUstawienia szczegółowe